10 Saniyede Kabul Olan Dua

10 Saniyede Kabul Olan Dua
0 104

10 saniyede kabul olan dua aslında bir şehir efsanesidir. Dua özellikle çok önemlidir. Ülkemizde özellikle çok daha ayrı bir yere konulmaktadır. Çünkü çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede yaşamaktayız. Ve şüphesiz ki Allah’ın takdirinden sual olunmaz. Dua etmek kişinin kendini manevi olarak rahatlamasını sağlamaktadır. Ama şöyle bir yanlış inanış bulunmaktadır.

Dua etmek bir şeyi Allah’tan istemektir. Bir şeyi Allahtan isterseniz bu çok değerli ve önemli bir durumdur. Ama kişi ben hiçbir şey yapmayım sadece isteyim diyorsa bu mümkün değildir. Bu noktada önemli olan kişinin üzerine düşeni yapmasıdır. Kişi üzerine düşeni yapar daha sonra bunu ister. Ama kişi hiçbir şey yapmadan emek vermeden sürekli isterse bunlar mümkün olmayacaktır.

Dua özellik ile Allah ile aranızda kuracağınız bir köprüdür. Kendinizi ona daha yakın hissedeceğiniz bir köprüdür. Ve unutmayın ki yer gök dua ile kurulmuştur. Zamanı geldiğinde Allah kalbinizde olanı size verecektir.

10 Saniyede Kabul Olan Dua
10 Saniyede Kabul Olan Dua

Çok Etkili Dilek Duası

Çok etkili dilek duası dilek duası çok etkilidir. Eğer ki elinizden geleni yapmış iseniz gerisini Allah’tan istemek kalmıştır. Bu anlamda dua ile namaz ile bunu isteyebilirsiniz. Burada en önemli ve kritik nokta elinizden geleni yapıp yapmamış olduğunuzdur. Çünkü sadece istemek yeterli gelmez herkes her şeyi ister. Bir şeyi canı gönülden istemek bir şeyi gerçekten istemek kalpten istemektir.

Anında Kabul Olan Dua

Anında kabul olan dua aslında unutmayın Allah der ve olur. Bu bir anda o anda gerçekleşebilir. Ama bunun bir alt yapısı tabanı da bulunmaktadır. Anında kabul olan dua için öncelikli olarak üzerinize düşeni yapmanız gerekmektedir. Sonrasında ise bekleme süreniz bulunmaktadır. Âmâ siz ne kadar dua eder ne kadar isterseniz bir anda olduğunu göreceksiniz. Allah nasip etmediği hayali kurdurmaz diye bir söz bulunmaktadır. Bu anlamda istediğiniz durum devamlı aklınızda ve dilinizde olmalıdır. Özellikle secdede etilen dualar kabul edilmektedir. Dua süresini ne kadar uzatırsanız ne kadar yakarırsanız o kadar hayallerinize kavuşacaksınızdır. Anında kabul edilen dualarınız olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.