2022’de Vizyona Giren En İyi Türk Filmleri

2022’de Vizyona Giren En İyi Türk Filmleri
0 39

Ne izlemeliyim?” Bazen eski Yeşilçam filmlerinde kayboluruz bazen ise Hababam Sınıfı’nın Mahmut hocasında… Şüphesiz “Ben tüccar değilim, eğitimciyim!” sözü hepimizin kulaklarındadır hala. Sizler için en yeni Türk filmleri listesi hazırladık. İşte o liste,

  • Benden Ne olur?
  • Bergen
  • Dilberay
  • Mutlu Oyuncak Dükkanı
  • Aslan: Hürkuş Kayıp Elmas
  • Doru: Macera Ormanı

Başlıklar

Benden Ne Olur?

14 Ocak’ta vizyona giren Benden Ne Olur’un yönetmen koltuğunda Murat Şenöy oturuyor. En sevdiğimiz ikililerden Enis Arıkan ve Hazal Kaya’nın başrollerini paylaştığı romantik komedi bizi her saniyesiyle güldürmeyi başarıyor.

2022’de Vizyona Giren En İyi Türk Filmleri
2022’de Vizyona Giren En İyi Türk Filmleri

Bergen

Sinemada en çok izlenen Türk filmleri arasında yer alan Bergen filmi gerek beyaz perdede gerekse ekranlarda izleyicilerinin gönlünü çaldı. Bergen’in hayatını canlandıran Farah Zeynep Abdullah da hayranlarından ve film eleştirmenlerinden tam not aldı. Aynı zamanda sesi ile de bizleri büyüleyen Farah Zeynep Abdullah’ın Bergen’ine bu listede yer vermesek olmazdı.

Dilberay

Son zamanlarda en çok izlenen Türk filmleri arasında ünlü insanların hayatını anlatanlar yer alıyor. Diberay da bu filmlerden biri. Başrolünde Büşra Pekin’in adeta Dilberay’ı yaşadığını görüyoruz. Ağır dramatik sahneleri ile içimiz burkulurken Çukurova’nın sıcağını adeta yüzümüzde hissediyoruz. Tabii ki tüm bunlarla beraber karakterimizin çilekeş ve mücadele dolu hayatına tanık oluyoruz.

Mutlu Oyuncak Dükkanı

Bir çocuk filmi olan Mutlu Oyuncak Dükkanı, Kıpır’ın hikayesini anlatıyor. Kıpır’ın oyuncak dükkanındaki arkadaşlarının İstanbul’un dört bir yanına dağılmasıyla kahramanımızın macerası başlıyor.

Aslan: Hürkuş Kayıp Elmas

2021 çıkışlı olan ancak Mart 2020’de vizyona giren animasyon filmi, Hürkuş isimli bir uçağın hikayesini anlatmaktadır. Aslan, büyük büyük babasından kalan eşyaların yardımıyla eski bir uçağın peşine düşmüştür. Film boyunca Hürkuş iole Aslan’ın maceralarına tanık oluruz.

Doru: Macera Ormanı

1 Nisan’da vizyona giren çocuk filmi Doru, Alaca’nın sirkten kurtarılma hikayesini konu almaktadır. Alaca’yı sirkten kurtaran arkadaşları beklenmedik bir sürprizle karşılaşır. Bu sürpriz ise bebek şempanze Şöbidir. Şimdi sıradaki görev bebek Şöbi’yi annesine ulaştırmaktır.

Sizler için derlediğimiz filmleri keyifle izlemeniz dileğiyle, iyi seyirler!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.