Bursluluk sınav yerleri açıklandı

0 77

Milli Eğitim Bakanlığının web sayfasında 04 Eylül 2022 de yapılacak Bursluluk sınav yerleri açıklandı.

Başlıklar

Bursluluk sınav yerleri açıklandı!

Binlerce öğrenci velisinin merakla beklediği Bursluluk Sınav yerleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı. 2022 yılına ait Bursluluk sınavı tüm Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve yurt dışı temsilciliklerinde  04 Eylül 2022 Pazar günü saat 10.00 da yapılacak. Bursluluk sınavına Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulların 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflarında eğitim gören öğrenciler katılabiliyorlar.

Bursluluk sınav yerleri açıklandı
Bursluluk sınav yerleri açıklandı

 

Bursluluk Sınavına Kimler Başvurabilir?

2022 yılı Bursluluk başvuruları için bir önceki yıl olan 2021 yılı esas alındı. Ailenin 2021 senesi yıllık gelir toplamından fert başına düşen toplam miktarın 2022 Mali Yılı için tespit edilen 18.160,00 (on sekiz bin yüz altmış) TL’yi geçmemesi gerekiyor. Fert başına düşen gelir bu miktarın altında olan öğrenciler 21 Nisan 2022 – 13 Mayıs 2022 tarihleri arasında başvurularını yapmışlardı.

Bursluluk Giriş Belgesi Nasıl Çıkarılır?

Giriş belgelerini öğrencilerin çıkarıp imzalatması gerekmiyor. Fotoğraflı sınav giriş belgesi e-okul sistemi üzerinden sınava gireceği okul müdürlüğü tarafından hazırlanacaktır. Bursluluk sınav giriş belgeleri öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacaktır.

Bursluluk Sınav Giriş Yerimi Nasıl Öğrenirim?

Bursluluk sınav yerleri Milli Eğitim Bakanlığının https://www.meb.gov.tr/ adresinden yayınlanmıştır. Sınava gireceğiniz okulu öğrenmek için tıklayınız…

 

Gündeme dair diğer haberlere ulaşmak için tıklayınız…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.