Doğalgazdan Tasarruf Yapma Yolları

0 37

Doğalgazdan Tasarruf Yapma Yolları konusu, gaz faturanızın nasıl kesileceği ve özellikle kış aylarında tasarrufun nasıl yapılacağı sıkça sorulan sorulardır. Termostatınızı kontrol altına aldıktan sonra evinizin kış doğal gaz ısıtma faturalarını azaltmak gerekiyor. Bu ısıtma maliyetini düşürme önerilerinin tümü, doğal gaz faturalarında önemli düşüşlere neden olabilir.

Başlıklar

En Etkili Isıtma Yöntemi

Evinizi doğal gazla ısıtıyorsanız, En Etkili Ev Isıtma Yöntemini kullanıyorsunuz demektir. Bu konuda yalnız değilsiniz. Amerika’daki evlerin% 47’sinden fazlası, ülkemizde ise yaklaşık %30’u ana ısı kaynağı olarak doğal gaz kullanıyor. Ancak, ağır kış doğal gaz faturanızı aldığınızda, bu bilgiler size çok fazla yardım sağlamayabilir.

Doğalgazdan Tasarruf Yapma Yolları
Doğalgazdan Tasarruf Yapma Yolları

Doğalgazdan Tasarruf Yapma Yolları

Doğalgazdan Tasarruf Yapma Yollarına geçmeden önce Enerji Enformasyon İdaresi (ÇED), 2022-2023 ısıtma sezonu için doğalgaz kış ısıtma maliyetlerinde %35 artış öngörüyor. Bunun için daha soğuk bir hava tahmini evden çalışmak veya okula devam etmek için harcanan daha fazla zaman ve artan benzin fiyatlarının bir kombinasyonu ile suçlanıyor. İşte ısıtma faturanızı düşürmek ve ısıtma maliyetlerinden tasarruf etmek için en iyi 3 ipucu…

Sızıntıları Tespit Edin

Sızıntıları Tespit Edin ki tasarrufun ilk adımını atmış olun. Evinize soğuk havanın girdiği pencereler, kapılar, elektrik prizleri ve sıhhi tesisat gibi yerleri göreceksiniz. Sprey köpük, lavaboların altındaki yardımcı boru kesiklerinin (“sıhhi tesisat girişleri“) etrafındaki hava sızıntılarını durdurmak için kullanılabilir. Ek olarak, dış duvarlarınızdaki duvar plakalarının ve elektrik fişlerinin yeterince yalıtıldığından emin olun.

Sızıntıları Tespit Edin
Sızıntıları Tespit Edin

Şömineyi İdareli Kullanın

Şömineyi İdareli Kullanın…Şömineniz tarafından üretilen ısının% 80’ine kadar bacadan aşağı doğru kaybolur. Ve olduğu gibi, evinizin dış duvarlarındaki ve pencerelerindeki sızıntılar içeriye soğuk hava getirir. Bunun yerine, şömineniz için doğal gazla çalışan bir ocak satın almayı düşünün. Çok daha etkili bir ısıtma sonucuna sahip bir şömine görünümüne sahip olacaksınız. Yeni bir doğal gaz borusuna ihtiyacınız varsa, kalifiye bir tesisatçı ile iletişime geçin.

Şömineler
Şömineler

Su Isıtıcıları

Su Isıtıcılarını yalıtılmış hale getirmeyi denemeniz gerekiyor. Yalıtılmış bir doğal gazlı su ısıtıcısı daha etkili çalışacaktır. Bu, özellikle su ısıtıcınız garajınız, bodrumunuz veya bitmemiş odanız gibi yalıtılmamış bir alanda bulunuyorsa çok önemlidir. Bir su ısıtıcı battaniyesi çevrimiçi olarak internet üzerinde ve mahalle hırdavat mağazalarının çoğunda mevcuttur. Su ısıtıcınız rutin bakım ile en yüksek performansı koruyabilir.

 

Diğer Tasarruf Yolları

Diğer Tasarruf Yollarını da sizler için aşağıya listeledik. Hepinize sağlıklı günler dileriz.

  • Cihaz filtrelerini düzenli olarak kontrol edin
  • Oda termostatı kullanın %7 oranına tasarruf edebilirsiniz
  • Evinizden  uzak kalacaksanız, termostatı kapatınız
  • Perdelerin çekili olmasına dikkat ediniz.
  • Radyatörlerin önünü bir şeyle kapatmayın.
  • Termostatı ideal sıcaklık olan 45-50 derece arasında tutunuz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.