Kışın İçilmesi Gereken Bitki Çayları

0 36

Soğuk havaların kapımıza dayanmaya başlayacağı önümüzdeki günlerde Kışın İçilmesi Gereken Bitki Çaylarını sizler için derledik. İçinizi ısıtacak bu içerik için okumaya devam edin…

Kışın İçilmesi Gereken Bitki Çayları soğuk kış akşamlarında en sağlıklı içecek tercihi olabilir mi? Kışın bastırdığında, ağız sulandıran sıcak çikolatalar ve kahveler cazip geliyor. Bu içeceklerin sık tüketilmesinin güvenli olup olmadığını hiç aklınıza geldi mi? Cevap tabii ki “Hayır.”

Başlıklar

Sağlıklı Alternatif İçecekler

Sağlıklı Alternatif İçecekler… Sağlığımızı öncelikli tutarken en sevdiğimiz sıcak içeceklere bir alternatif arıyorsak, yüksek kaloriler almadan bu kış bizi sıcak tutacak birkaç çay seçeneğimiz var. Soğuk algınlığı ve gribin ortadan kaldırılmasına hızlı bir şekilde yardımcı olacak seçenekleri öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

kışın içilmesi gereken bitki çayları
kışın içilmesi gereken bitki çayları

Kışın İçilmesi Gereken Bitki Çayları

Kışın İçilmesi Gereken Bitki Çayları soğuk hava hızla ülkemizi etkisi altına alırken bağışıklığımızı içten dışa güçlendirmek için etkili bir yöntem olacaktır. İşte diyetinize ekleyeceğiniz alternatif bitki çayı seçenekleri.

Zencefil Çayı

Zencefil Çayı, zencefilin muazzam şifa gücünü almamız için müthiş bir seçenek… Güne ılık bir bardak zencefil çayı ile başlayın. Bu seni bütün gün sıcak tutacak. Zencefil çayı ayrıca mide bulantısını, kusmayı ve gribi önler.

zencefil çayı
zencefil çayı

 

 

Adaçayı

Adaçayı yaprağı ilaç yapmak için kullanılır. Adaçayı beynin işleyişi için faydalıdır. Çayın hoş tadı dışında, mide ağrısı, şişkinlik, ishal ve mide ekşimesi de dahil olmak üzere sindirime yardımcı olur. Mutlaka zaman zaman Adaçayı içmeyi ihmal etmeyin.

Adaçayı
Adaçayı

Sıcak Vanilyalı Çay

Sıcak Vanilyalı Çay su, zencefil, hindistan cevizi, karanfil, kakule ve tarçın çubuğunun muhteşem bileşiminden ortaya çıkar. Bu bileşenlerin tümü tarafından çok sayıda sağlık yararı sunulmaktadır. Çayı yap ve kendini kötü hissediyorsan ya da soğuk algınlığının yolda olduğunu düşünüyorsan kendini kurtarabilirsin.

Sıcak Vanilyalı Çay
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.