MHRS Randevu Alma

0 35

Birçok vatandaşın sağlık kurumlarından yararlanmaları için MHRS sisteminden randevu alması gerekiyor. Bu yazımızda MHRS Randevu Alma ile ilgili aklınıza takılan birçok soruya cevap vermeye çalışacağız.

MHRS Randevu Alma konusu, sistemin 2010 yılında hayata geçirilmesinden günümüze kadar gündemdeki yerini koruyor. Sizler için sistemle alakalı sık sorulan soruları derledik.

Başlıklar

MHRS Nedir?

MHRS nedir? sorusuna cevap olarak; “MHRS, Sağlık Bakanlığına bağlı kamu hastaneleri, diş hastaneleri ve aile sağlığı merkezlerinden online olarak randevu almaya imkan tanıyan sistemdir.” denilebilir. MHRS sistemine mobil uygulama, web portalı ve ALO 182 hattından da ulaşılabilir.

 

MHRS Girişi ve MHRS Randevu Alma

MHRS Girişi ve MHRS Randevu Alma işlemleri T.C. Sağlık bakanlığına ait https://mhrs.gov.tr/ adresinden üye olarak ya da aynı sayfadan e-devlet şifrenizle giriş yapabilir. Karşınıza çıkan sayfada aşı randevusu, hastane randevusu veya aile hekimliği randevusu alınabilmektedir.

MHRS Randevu Alma
MHRS Randevu Alma

MHRS Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Randevusu Nasıl Alınır? MHRS sistemine giriş yaptıktan sonra aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanı işaretleyerek MHRS Randevu Alma işlemine başlayabilirsiniz.

  1. Aşı Randevusu Al: Covid-19 aşısı yaptırmaya karar veren vatandaşların giriş yaptığı alandır.
  2. Aile Hekimi MHRS Randevu Al: Bu kısım kayıtlı olduğunuz aile sağlığı merkezinden doktor randevusu alacak vatandaşların giriş yaptığı alandır.
  3. Hastane Randevusu Al: Bu kısım kamu hastanelerine bağlı polikliniklerden muayene randevusu alacak vatandaşların giriş yaptığı alandır.
MHRS Randevu Alma
MHRS Randevu Alma

MHRS Randevusu İptali

MHRS Randevu İptali yapmanızı gerektiren bir  durum veya randevuya gideceğiniz saatte başka bir işiniz çıktı. Bu durumda aşağıdaki yolları izleyerek randevuya ihtiyacı olan başka bir hastanın alması için iptal edebilirsiniz. Unutmayalım ki gidemeyeceğimiz randevuyu iptal etmek de erdemli bir davranıştır.

  1. MHRS’ye uygulama veya web portalı üzerinden giriş yapılır.
  2. Ekranın sağında alınan randevular görünmektedir.
  3. İptal edilmek istenen randevunun yan tarafında bulunan “İptal Et” kısmına tıklanır.
  4. İptal istemine dair onay verilir.

 

MHRS de Randevu Bulmanın En Kolay Yolu

MHRS de Randevu Bulmanın En Kolay Yolu herkes tarafından merak edilen bir konu. Randevu Alma işlemi yaparken en sık karşılaşılan problem doktorun çalışma takviminin dolu olmasıdır. Bu nedenle sistemin güncellendiği saat olan 16.00 da mobil uygulamaya, MHRS portalına girilerek veya ALO 182 aranarak randevu bulma şansınızı arttırabilirsiniz.

Bu saat sistemde boş randevu bulmak için en uygun zamandır.

 

Hepinize sağlıklı günler dileriz.

 

Gündeme ve yaşama dair diğer içerikler için tıklayınız…

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.