Netflix Belgesel Önerileri

Netflix Belgesel Önerileri
0 31

Belgesel uzunca bir süredir hayatımızda olan film türlerinden biri. Pandemi ile birlikte evlerimizde ve internet ortamında daha fazla vakit geçirmemiz Netflix, Blu TV ve benzeri platformlarda da daha fazla vakit  geçirmeyi beraberinde getirdi. Artık ailemizle ve arkadaşlarımızla keyifli vakit geçirebileceğimiz aktivitelerin başında dizi- film izlemek geliyor. İşte sizler için hazırladığımız Netflix belgesel önerileri,

  • Dancing with the Birds
  • I am a Killer
  • Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom
  • Bobby Robson: Bir Menajerden Daha Fazlası
  • Planet Earth

Başlıklar

Dancing with the Birds

Netflix Belgesel Önerileri
Netflix Belgesel Önerileri

Listemizin ilk sırasında çocuklara hitap eden içeriği ve jeneriği ile “Kuşlarla Dans” yer alıyor. Belgeselde dişi kuşları etkilemeye çalışan erkek kuşlarla karşılaşıyoruz. Seyir boyunca hem kuş türlerini tanıyor hem de çocuklarımızın merak ettiği sorulara cevap buluyoruz. Sizlere tavsiyemiz, çocuklarınızın sorduğu sorulara en az belgesel kadar eğlenceli cevaplar vermeniz.

I am a Killer

Netflix belgesel dizilerinden I am a Killer gerçek suçluların hayat hikayelerine ve işledikleri suçlara değiniyor. 3. sezonunun fragmanı da yayınlanan dizi, her bölümünde bizleri daha da şaşırtmaya ve yer yer korkutmaya  devam ediyor. Suç belgesellerine ilgili olan herkesin mutlaka izlemesi gereken bir seri.

Winter of Fire: Ukraine’s Fight fot Freedom

2015 yapımı Evgeny Afineevksy imzalı film, 2013’ten itibaren 1 yıl boyunca insan hakları başta olmak üzere çeşitli sebeplerle ortaya çıkan protestolardan bahsediyor. Filmi izlerken kendimizi adeta Ukrayna’da bir özgürlük savaşı içinde hissediyoruz. Özellikle son yıllarda artan insan hakları ihlalini film ile beraber yeniden sorguluyoruz.

Bobby Robson: Bir Menajerden Daha Fazlası

Sir Robinson Robson’ın hayatını konu alan bir biyografi karşılıyor sporseverleri. Spor yaşamı boyunca yaşadıklarına eksiksiz şahit olurken, hayatının sporun dışına nasıl taştığına da hayran kalıyoruz.

Planet Earth

Planet Earth nereden izlenir? sorusunu soran kullanıcılar kendilerini Netflix platformunda buluyor. Netflix mini belgesel tadında olan Planet Earth bizlere gezegenimiz hakkında bilgiler verirken insanlığın diğer canlı türleri ile olan ilişkilerine de tanık oluyoruz.

Sizler için mini dizisinden suç belgeseline, çeşitli alanlardan eserleri derledik. Umarız izlerken keyifli vakit geçirirsiniz, iyi seyirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.