Netflix Hayatta Kalma Filmleri

Netflix Hayatta Kalma Filmleri
0 43

Şehir yaşamında, içinde bulunduğumuz monoton düzende bizler için hayatta kalmak metroya yetişebilmek veya sokak lambalarının bulunduğu bir caddeden yürümek olabiliyor. Peki ya bir adada mahsur kalsaydık? İşte, sizler için önerdiğimiz hayatta kalma filmleri,

  • The Silence
  • Stowaway
  • Alive
  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight
  • The Platfom
  • Mavi Göle Dönüş

Başlıklar

The Silence

Netflix filmleri arasında korku ve gerilim sahneleriyle açık ara önde olan The Silence sese duyarlı yaratıklarla insanların mücadelesini konu almaktadır. İnsanlık tehdit altındadır, kurtulmalarının tek şartı ise sessiz olmalarıdır.

Netflix Hayatta Kalma Filmleri
Netflix Hayatta Kalma Filmleri

Stowaway

Mars’a doğru yola çıktığınızı ve yörüngeden saptığınızı düşünün… En iyi hayatta kalma filmleri arasında yer alan Stowaway’de  uzay aracında mahsur kalan kaçak bir yolcunun hikayesine tanık oluyoruz. Zamanı ve kaynakları gittikçe azalan kaçak yolcumuz hayatta kalabilmek için uzay aracından çıkmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

Alive

2020 yılında pandemi döneminde vizyona giren Alive filmi virüs salgınını konu almaktadır. Joan-Woo’nun zombi salgınıyla tek başına nasıl mücadele ettiğini izleriz. Ailesinin de karakterimizi terk etmesi ile işler daha da zor bir hal alacaktır. Siz de göreceksiniz ki Alive filmini izlerken karantina sürecinin anıları gözlerimizde tekrar canlanıyor.

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

 Netflix doğada hayatta kalma filmleri içinde ilgileri üzeri ne toplayan filmimiz, çevrimdışı rehabilitasyon kampına katılan bir grup gencin hikayesini anlatmaktadır. Yönetmenliğini Bartosz Kowalski’nin üstlendiği içerik, kısa sürede ABD’de en çok izlenenler arasında kendine yer bulmuştur.

The Platform

2021 yapımı hapishanede geçen filmimiz, mahkumların açlıkla baş etme mücadelesini anlatmaktadır. Çünkü bu hapishanede yiyecekler her kata ulaşmamaktadır, hatta en alttaki mahkumlar açlıktan vahşileşmektedir. Karakterimiz Goreng, Trimagasi ile birlikte hayatta kalmak için savaşmak zorundadır.

Mavi Göle Dönüş

Yönetmenliğini William Graham’ın üstlendiği filmde Richard ve Lilli’nin yıllar içinde büyürken birbirlerine olan aşklarını izleriz. Bu aşkın oluşmasında ikilinin aynı adada büyümesinin de etkisi vardır.

Hayatta kalma filmleri izleyerek hayatınızdaki sorunlarınıza çözüm bulamayacağınızın farkındayız, aynı şekilde gerçek hayat ile filmlerin arasındaki uçurum da. Ancak biliyoruz ki nefes alma aralıkları bizlere güç verir, umarız siz de izlerken güç alırsınız. İyi seyirler!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.