POV Ne Demek, Neyin Kısaltmasıdır?

0 60

POV Ne Demek, Neyin Kısaltmasıdır? Dünyada yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarının hemen hemen hepsinde çok çeşitli kısaltmalar vardır. Sosyal medya uygulamalarından özellikle, Instagram ve Tiktok’ta çokça kullanılan ‘Pov’ bunlardan biridir. İlk olarak 2016 yılında ortaya çıkan ve video paylaşım uygulaması olan Tik Tok, Pov kısaltmasının en yaygın kullanıldığı ortamdır. Eskiden de fotoğraf ve sinema endüstrisinde sıklıkla kullanılan bir kısaltmadır POV. Özellikle 2000’li yıllardan itibaren dünyamızda yaşanan teknolojik gelişmeler, her iki sektörde de farklı çekim tekniklerinin yaygınlaşmasını mümkün kılmıştır.

POV Ne Demek, Neyin Kısaltmasıdır?

POV Ne Demek, Neyin Kısaltmasıdır? Son yıllarda popüleritesi gittikçe  artan TikTok‘un, sosyal medya diline kattığı bir çok yeni terim ve kısaltma vardır. Bu kısaltmaların ne olduğunu bilmek paylaşımların ne anlatmak istediğini anlamak açısından çok önemlidir. Tiktok’ta sadece kısa süreliğine gezinmiş olsanız bile, anlamını bilmediğiniz pek çok kısaltmanın olduğunu görebilirsiniz. Pov da, onlardan sadece ve sadece biridir. Sosyal medya kullanıcıları, video ve görsel tabanlı uygulamalar olan Instagram ve Tiktok’taki Pov kelimesinin anlamını merak etmektedirler.

POV Ne Demek?

Kelime dağarcığımıza Sosyal Medya sayesinde bir çok ifade ve kısaltmalar girmiştir. Günümüzde  Pov gibi çok sayıda farklı kısaltmayı görebiliriz. Tiktok’ta ve Instagram uygulamalarında yeni kullanıcı olanlar ise bu ifadenin anlamı hakkında bilgi sahibi olmayabilirler.

Açılımı ‘Point On View’ olan Pov’un Türkçedeki karşılığı  bakış açısıdır. Videoları izleyen sosyal medya kullanıcılarının, belirli bir bakış açısına göstermeleri gereken ilgiyi ifade eder. Bu ifade sosyal medyada, genellikle komik mizah içerikler için kullanılır. Tiktok’un en karakteristik formatlarından birini belirtir. Pov videoları, tiktokerlerin oyunculuk becerilerini kısa sürede neredeyse anlık olarak ortaya çıkarmasına izin verir.

Filmlerde “bakış açısı”, tüm bakış açılarını da ifade eder. Sosyal medya dilinde Pov, genellikle birinci şahıs bakış açısı için kullanılır. Odak noktası olan perspektif ile izleyici eylemin tam kalbine iner. Tüm senaryonun çok daha etkili görünmesini sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.