Wıfe Geçerli Bir Ip Yapılanmasına Sahip Değil

Wıfe Geçerli Bir Ip Yapılanmasına Sahip Değil
0 33

Wife geçerli bir ıp yapılanmasına sahip değil ise bu noktada wife ve internet bağlantınız arasında bir kopukluktan bahsetmektedir. Şimdi bu noktada iki problem olabilir. Bu problemlerden bir tanesi modem cihazınızın arızalanmış olabileceğidir. Diğeri ise özellikle kurulumunda bir sıkıntı olmasından kaynaklanmaktadır.

İnternet hayatımıza 2000 li yıllardan sonra hızlı bir şekilde girmiştir. Önceden kullandığımız ilk cihazlar büyük bilgisayarlardı ve internet bağlantısı yoktu. Sonrasında internet bağlantısı sayesinde birçok bilgi ve veriye hızlıca ulaşmaya başladık. Özellikle internet kullanmak isteyen bir kişi ilk önce bunu kablolu modem yolu ise yapmaktaydı. Yani internetin geldiği bir modem ve bu modem ile bilgisayar arasında da bir kablo ile internet kullanılmaya başlandı. Sonrasında wife dediğimiz bir yöntem ile kablolu bağlantının önüne geçildi. Ve internet bağlantısı için modeme ihtiyaç duyulmamaya başlandı.

Wıfe Geçerli Bir Ip Yapılanmasına Sahip Değil
Wıfe Geçerli Bir Ip Yapılanmasına Sahip Değil

Yerel Ağ Bağlantısı Geçerli Bir Ip Yapılandırmasına Sahip Değil Ne Demek?

Yerel ağ bağlantısı geçerli bir ıp yapılandırmasına sahip değil ne demek özellikle bazen kullanıcılar bu tarz problemler ile karşılaşmaktadır. Bunun çözümü için internet ağ sayıcınız ile görüşmeniz gerekebilir. Çünkü bu tarz hatalarda internetten kaynaklı olarak genel bir hata olabileceği gibi aynı zamanda modem cihazınızın için tekrardan kurulum yapmanız gerekmektedir. Modem kurulumu için ilk önce resetleme işlemi yapınız. Resetleme işleminden sonra internet sağlayınız ile müşteri hizmetleri ile bir görüşme yapınız. Ve gerekli adımları takip ederek problemin önüne geçebilirsiniz.

Ip Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

Ip ayarları nasıl sıfırlanır olan ıp ayarlarını sıfırlamak için bu anlamda en önemli yapmanız gereken nokta modemi resetlemek olacaktır. Modem resetlenince otomatik olarak tekrardan kurulumu yapılacaktır. Aslında bu işlem bir nevi fabrika ayarlarına dönmek şeklinde ifade edilebilir. Sonrasında internetten kullanıcı adı şifre gibi kurulumları tamamlayabilirsiniz. Bunlar kolaylıkla sırası ile yapabileceğiniz işlemlerdir. Ama eğer ki zorlanırsanız bu anlamda ilk önce internet sağlayınız müşteri temsilcisine bağlanın. Zaten santral kurulum ve teknik destek diye sizi yönlendirmektedir. Bu destek ile geçerli bir ıp adresi almanız mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.