Yasinden Önce ve Sonra Okunacak Dualar

Yasinden Önce ve Sonra Okunacak Dualar
0 42

Dualar, manevi yaşantımızda huzuru getirdiğinden dolayı oldukça önemlidir. Özellikle Yasin en çok okunan dualar arasında yer alır. Fakat Yasinden önce ve sonra okunacak dualar neler olduğu da merak edilir. Yasinden önce hangi dua okunmalıdır diyenler Allahümme inni es’elüke sabran cemilen ve kalben selima duasını okumalıdır. Yasinden önce bu duayı okursanız hayır kapıları açılır ve aynı zamanda da eviniz bereketlenir.4

Yasinden Önce ve Sonra Okunacak Dualar
Yasinden Önce ve Sonra Okunacak Dualar

Yasin’den Sonra Okunacak Dualar

En güzel dualardan biri olan Yasin’in fırsat buldukça okunması gerekir. Yasin Suresi ile ilgili olarak Peygamber Efendimiz tarafından da faziletinin çok olduğu sürekli olarak ifade edilmiştir. Yasin, sevap kazanmak, ölen kişiler için,  Allahtan istek ve yardımların geri çevrilmeyen yerine getirilmesi için okunması gereken bir dua olarak ön plana çıkmaktadır. Öyle ki Yasin sürekli olarak okunan evde hem bereketlenme hem de hayırlar olmaya başlar. Bu nedenden dolayı Yasin’i okumanın oldukça önemli olduğunu söylemeliyiz. İsteklerini yüce Allah’a kolayca ulaştırmak isteyen kişiler mutlaka Yasin okumalıdır. Yasin okuyarak gerçekleşmesini istediği her ne varsa söylemelidir. Yasin’den sonra okunacak dualar ne olduğu da duayı okuyan kişiler tarafından çok sık şekilde sorulur. Yasin’den sonra okunacak dualar şu şekildedir:

*Asr

*Kadir

*Fatiha

*Ayetel Kürsi

*İnşirah

Yasin okunduktan sonra yukarıda belirtmiş olduğumuz dualar da tek tek okunmalıdır. Yasinden sonra bu duaları okursanız hem çok sevap hem de hayırlıdır.

Yasin Duası Ne İçin Okunur?

Her duanın fazileti oldukça büyüktür. Bu nedenle günlük yaşamınızda fırsat buldukça dua okuyarak Allah’tan yardım ve istekte bulunabilirsiniz. Böylelikle hayallerinizin gerçekleşmesi ve yaşamış olduğunuz tüm sıkıntılarında kolayca gitmesini sağlayabilirsiniz. Yasin duasını okuyacak olan kişiler  Yasin duası ne için okunur diye sorabiliyor. Bu duanın pek çok amaç için okunduğunu söylemeliyiz. Eğer ki ölecek kişinin yanında Yasin duasını okursanız ruhunu daha kolay şekilde teslim etmesini ve huzura kavuşmasını sağlarsınız. Aynı zamanda şehit olarak vefat etmesini sağlayabilirsiniz. Hasta üzerine okunursa şifa bulmasını ve sağlığına kavuşması sağlanır. Ayrıca arzu ve hayaller için okunan bir duadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.